Zadržený ale začal snahu policistů bojkotovat a řekl jim, že s nimi nikam nepůjde.

„Protože s nimi nehodlal spolupracovat ani po druhé a třetí výzvě, museli ho zpacifikovat s pomocí donucovacích prostředků,“ vylíčila zásah přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Na služebně pak kriminalisté zjistili, že už byl kvůli obdobnému skutku odsouzen k podmíněnému trestu.

„Ani na oddělení to muž nechtěl vzdát. Při výslechu a zápisu do protokolu náhle vstal a vrhl se na nože a takzvaný nunchak, které se u něj našly při domovní prohlídce, a byly mu odebrány. V jeho dalším počínání mu naštěstí zabránili přítomní policisté a opět skončil v poutech,“ řekla. Později už k žádným incidentům nedošlo.

Podezřelý měl u sebe při zadržení necelých 30 gramů marihuany a dalších 50 gramů této látky se u něj našlo také při domovní prohlídce v místě bydliště. Kriminalisté kromě toho zajistili také 16 kusů cannabisových semen. Dealer strávil noc v cele a vyšetřovatel mu druhého dne sdělil obvinění z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

„Distribuce návykových látek se muž dopouštěl minimálně od roku 2019 až do doby svého zadržení. Za marihuanu a také pervitin inkasoval buď peníze, nebo je daroval za různé protislužby. Někteří šťastlivci je ale dostali i zadarmo,“ popsala dále.

Mezi jeho odběratele patřili především uživatelé z Hranic a blízkého okolí. Trestní stíhání obviněného probíhá na svobodě a o jeho dalším osudu rozhodne soud.