První oznámení policisté řešili v obci Bělotín, kde neznámý pachatel rozbil okno osobního automobilu stojícího před místní školkou. Zevnitř auta ukradl dva batohy odložené na sedadle a způsobil škodu na vozidle v hodnotě 10 tisíc korun a na odcizených věcech 1 500 korun.

„V druhé obci bylo osobní auto odstavené u místní pily a pachatel se dovnitř dostal stejným způsobem. Ze sedačky ukradl peněženku s finanční hotovostí 1500 korun, osobními doklady a platební kartou. Škoda na vozidle byla vyčíslena na 20 tisíc korun a na odcizených věcech 3 tisíce korun,“ uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Vykradených vozů přibývá

V loňském roce policisté šetřili v celém okrese na pětadevadesát případů vykradených vozidel a pouze jedna desetina se podařila objasnit. Letos už je případů pět, z toho čtyři na Hranicku a jeden v Přerově.

„Pokud budou lidé stále nepozorní ke svému majetku a budou ho viditelně vystavovat, bude oznámení stejného charakteru na policii jistě přibývat,“ shrnula Miluše Zajícová.

Dalším případ řešili policisté v místní části Hranic, kde neznámý pachatel vykradl rodinný dům. Rozbil okno, pomocí kterého se do objektu dostal a poté odcizil dva zlaté řetízky a dvoje hodinky. Hladový lupič se zastavil i v lednici a vzal si něco k snědku. Škodu vyčíslili na 34 tisíc.

Nepoctivý nálezce

„Včera v podvečer si poškozená 27 letá žena odložila na prodejní pult s rychlým občerstvením v Hranicích peněženku, kterou zde ponechala a s jídlem odešla. Když se asi po pěti minutách vrátila, zjistila, že si peněženku přivlastnil nepoctivý nálezce. Poškozená přišla o 13 900 Kč, osobní doklady a dvě platební karty,“ okomentovala poslední včerejší případ Miluše Zajícová.