„Kromě obvinění z přechovávání omamných a psychotropních látek má na svém kontě i maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, protože usedl za volant přes vyslovený zákaz řízení motorových vozidel,“ popsala přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Celníci u muže zajistili za pomoci speciálně vycvičeného služebního psa na vyhledávání návykových látek přibližně 65 gramů pervitinu.

„Dechová zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní, orientační test na návykové látky u něj ale prokázal přítomnost pervitinu,“ dodala.

Ilustrační foto
Mladá řidička skútru bourala v Hranících, spolujezdkyni vezli do nemocnice

Obviněný se přiznal a do protokolu uvedl, že má návykové látky pro svou vlastní potřebu. V minulosti byl dvakrát odsouzen, ale ne kvůli drogám. Hrozí mu až pětileté vězení.

Obvinění z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy si vyslechl minulý týden také dvaatřicetiletý muž z Hranic. Ten dodával pervitin uživatelům na Hranicku, Vsetínsku a Novojičínsku.

„Trestnou činnost provozoval minimálně od začátku loňského roku až do svého zadržení. Pervitin buď prodával nebo daroval za různé protislužby. Dobrovolně vydal sáčky s pervitinem, ve kterých byly necelé 2 gramy látky. Obviněný měl dosud čistý rejstřík trestů,“ dodala. I jemu hrozí až pět let za mřížemi. 

Ilustrační foto
Děti v Hranicích z nudy rozbíjely okna, "vysklily" jich přes dvacet