„Informaci o rušení nočního klidu dostal policejní dispečink půl hodiny po půlnoci. Rušení spočívalo v tom, že řidič motocyklu vytáčel schválně motor a obtěžoval nadměrným hlukem,“ popsala situaci policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se oznámení zakládá na pravdě. Pohled na přijíždějící policisty však v motocyklistovi vyvolal paniku.

„Jakmile spatřil policisty, začal ihned ujíždět. Odmítal reagovat na světelné znamení s nápisem stop a s motorkou nezastavil,“ uvedla Zajícová.

Muž využil toho, že má výhodu motocyklu, mimo silniční komunikaci přejel na sídliště Hromůvka a v blízkosti čerpací stanice se pokusil najet na hlavní cestu. To se mu ale nepodařilo a při projíždění silniční příkopy ztratil stabilitu a havaroval.

„I přes výzvy policistů, aby stál, se snažil motocykl nastartovat a z místa odjet pryč. Jeden z policistů zakročil, ale muž, který jevil známky podnapilosti, stále kladl aktivní odpor,“ pokračovala Zajícová. Nakonec museli muži zákona použit donucovací prostředky, aby muže zpacifikovali, došlo i na pouta. Ani pak muž nechtěl spolupracovat a odmítl dechovou zkoušku i odběr krve. Podezřelý byl zajištěn a po provedených úkonech propuštěn.

„Dopravní nehodu budou nadále šetřit policisté z dopravního inspektorátu. Pětadvacetiletý muž je podezřelý z přestupku proti veřejnému pořádku,“ dodala mluvčí. (jen)