„Největší nápor případů drobných krádeží očekáváme tak od poloviny prosince,“ uvedla mluvčí přerovské policie Miluše Zajícová.

Dva lidé v posledních dnech přišli o své věci na vlakovém nádraží. Neznámý zloděj sebral v nestřeženém okamžiku dívce kabelku, a to v době, kdy přecházela z vestibulu na nástupiště. Měla v ní peněženku a veškeré doklady, platební kartu a tisíc korun v hotovosti. Kapsář okradl na nádraží také muže z Přerova. Ze zadní kapsy kalhot mu vytáhl peněženku s doklady a hotovostí v hodnotě více než čtyři tisíce korun.

„Před loňskými Vánocemi jsme zaznamenali velké množství krádeží. Jednu z nich velmi kuriózní,“ připomněl zástupce ředitele Městské policie v Přerově Miroslav Komínek.

Mladík odcizil v prodejně v Přerově rifle tak, že si je oblékl na sebe a pak prošel přes pokladnu bez zaplacení. „Před prodavačem pak utekl neznámo kam. Kvůli svému vánočnímu naladění, či spíše vánočnímu punči, však v kabince zapomněl bundu se spisovým materiálem. V něm mu bylo oznámeno zahájení trestního stíhání v jiné věci. Díky tomu se pachatele podařilo rychle dohledat. Mladíka jsme navštívili doma a věc s ním rychle vyřešili,“ popsal Komínek.

Strážníci i policisté tvrdí, že rizikových míst je v období před Vánocemi v Přerově hned několik: „Kromě supermarketů a běžných obchodů jsou to i stánky na náměstí T. G. Masaryka. Davy lidí zde postávají až do večera a sledují kulturní vystoupení nebo jen tak popíjejí punč. Pro kapsáře není problém se mezi ně vmísit,“ řekl Komínek.

Kapesní zloděje přitom není snadné dopadnout. „A to i přesto, že jsou na náměstí umístěny dvě kamery. Kapsáři se totiž natlačí do davu tak, že je i s pomocí záznamu těžké je identifikovat,“ říká Komínek. Policisté proto raději sází na prevenci.

„Zvýšená ostražitost je na místě. Lidé si teď musejí na věci dávat větší pozor. Je vhodné, aby si rozdělili finanční obnos na více částí a ty pak umístili na několik různých míst, “ radí mluvčí Zajícová.