Třiačtyřicetiletý muž žil již delší dobu v příbytku bez oken a neměl často co jíst ani pít. V chatách, které po nocích navštěvoval, hledal tedy výhradně jen potraviny a alkohol na zahřátí.

„Hodnota odcizených věcí byla vyčíslena na jedenáct tisíc korun, zatímco škoda, kterou způsobil poškozením, je předběžně odhadnuta na 74 tisíce,“ uvedl vedoucí druhé skupiny kriminální policie a vyšetřování z Hranic Jaroslav Šulák.

Jeho mužům se jej podařilo dopadnout operativním šetřením, jehož součástí byla i jedna namátková kontrola s psovodem.

„Měli jsme vytipováno hned několik možných pachatelů. Ve spolupráci s občany Potštátu se nám pak podařilo dopadnout toho pravého. Ke všem svým činům se přiznal,“ řekl Šulák.

Zadržený bezdomovec byl již v minulosti za krádeže stíhán. Dlouho se však této trestné činnosti nevěnoval. Teď se k ní pravděpodobně vrátil vzhledem ke své tíživé situaci a tuhé zimě.

Kriminalisté navrhli vzít jej do vazby a jejich návrh byl akceptován. Teď už tedy zloděj čeká na soud ve vazební věznici.

Za devět vyloupených objektů, kdy v sedmi případech šlo o rekreační chaty, jednou o rodinný dům a jednou o prodejnu Jednoty, z níž si odnesl cigarety, alkohol a uzeninu, mu hrozí obvinění ze tří přečinů.

Dopustil se zřejmě krádeže vloupáním, porušování domovní svobody a poškozování cizí věci. Hrozí mu až tříletý trest odnětí svobody.