V úterý 15. listopadu ve večerních hodinách zadrželi hraničtí kriminalisté v obci Olšovec celkem čtyři osoby. „Zadržení proběhlo bez kladení odporu, proto policisté nemuseli použít donucovací prostředky. Všichni skončili v policejních celách a následujícího dne s nimi byly prováděny procesní úkony," uvedla přerovský policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Při prohlídkách domovních i nebytových prostor byl u šestadvaceti­letého a sedmatřicetiletého podezřelého nalezen pervitin a marihuana.

„Obě látky byly zaslány k odborné znalecké expertíze na specializované pracoviště. Dealerům bylo sděleno podezření a následně byli obviněni z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Starší z pachatelů byl již v minulosti za uvedenou trestnou činnost odsouzen," prozradila policejní mluvčí.

Aktuálně však v cele nepobývá ani jeden ze zadržených. „Na sedmatřicetiletého muže byl podán podnět k návrhu na vzetí do vazby, který však nebyl orgány činnými v trestním řízení akceptován. Jeho trestní stíhání, stejně jako jeho společníka, je tedy vedeno na svobodě. Oběma obviněným za jejich jednání hrozí až pětiletý trest odnětí svobody," uvedla Miluše Zajícová.

Další dvě osoby, které byly zadrženy společně s obviněnými, byly propuštěny na svobodu.

David Král