„Sedmadvacetiletou dealerku drog jsme zajistili ve společnosti dvou mužů. Žena byla spolu s jedním z podezřelých umístěna do cely, druhého muže jsme po provedených úkonech propustili na svobodu,“ řekla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Kriminalisté začali ženu stíhat pro nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Ze stejného deliktu je podezřelý i jednačtyřicetiletý muž, proti kterému museli policisté při zatýkání použít i donucovací prostředky.

„Obviněná minimálně od začátku letošního roku zásobovala drogami uživatele pervitinu a marihuany na Hranicku, záznam v rejstříku trestů ale dosud nemá. Její starší komplic už byl za obdobnou trestnou činnost souzen,“ dodala Miluše Zajícová.

Podle kriminalistů prodával nebo zdarma předával pervitin uživatelům - a to jak na Hranicku, tak i Novojičínsku. „Stíhání obou obviněných probíhá na svobodě a hrozí jim několikaleté tresty odnětí svobody,“ uvedla.

Na služebně skončil i devětadvacetiletý muž z Hranic, který byl už před třemi lety kvůli drogám odsouzen k obecně prospěšným pracím. Mírný trest ho ale nepřesvědčil, aby se vydal na lepší cestu - pervitin dál prodával na Hranicku, a to minimálně od léta loňského roku. Kriminalisté mu sdělili obvinění za nedovolenou výrobu mu hrozí několik let vězení. Stíhán je na svobodě. (pu)