Už na začátku ledna vykradl někdo firmu v Lipníku nad Bečvou. Z jejího areálu tehdy zmizel měděný materiál i jízdní kolo.

„Policisté z Obvodního oddělení Lipník nad Bečvou zjistili, že pachatelem byl osmadvacetiletý muž. Ten ukradený materiál předal devětadvacetileté družce svého bratra. Družka měď prodala do sběru,“ vysvětlila přerovská policejní mluvčí Irena Urbánková. Zloděj z Lipnicka se podobného činu nedopustil poprvé. Již v minulosti ho odsoudil přerovský okresní soud. Za krádež ve spolupachatelství může jít žena do vězení až na dva roky, muži hrozí o rok více.

Další zloděj, který se zaměřuje na kovy, kradl v uplynulých dnech v Přerově. Toho policisté zatím hledají. Z neděle na pondělí se vloupal do rozestavěného domu.

„Ukradl 360 metrů kabelu za 8 tisíc korun,“ uvedla přerovská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Už v noci na neděli se někdo dostal do zahradního domku v jedné obci na Přerovsku. Prohledal ho a odnesl si různé věci.

„Vzal alkohol, povlečení, vyšívané ubrusy, boty a kožešinu,“ zmínila mluvčí. Dvaasedmdesátiletá důchodkyně má škodu 5500 korun. Další zloděj řádil na hřbitově v Kojetíně. V pondělí se vloupal do automatu na svíčky a ukradl z něj plechovou kasičku včetně dvou visacích zámků. V tomto případě je škoda 700 korun.

Největší škodu způsobil neznámý pachatel v Oseku nad Bečvou.

„Z vozidla Daewoo ukradl kabelku s třiceti tisíci korunami, osobními doklady, doklady k vozidlu a svazkem klíčů,“ popsala Urbánková. Devětatřicetiletá majitelka má škodu 33 500 korun. (pakk)