Jednalo se o vozidlo značky Audi, na jehož shořelý vrak nedávno policisté narazili ve Velké Bystřici na Olomoucku.

„Předpokládáme, že se jednalo o vůz, kterým pachatelé odvezli z místa činu bankomat,“ potvrdila mluvčí přerovské policie Michaela Sedláčková.

Vrak byl podle jejích slov předán na znaleckou expertizu a nyní se čeká na její výsledky. Kriminalisté teď také prošetřují v souvislosti s tímto případem i původ vozu, včetně jeho majitele.

Pachatelé, kteří v noci na konci dubna odcizili ze zdi pekařství bankomat, za sebou zanechali spoušť. Autem najeli do budovy a ocelovým lanem z ní vytrhli bankomat. Lupiči táhli bankomat ke křižovatce na Rokytnici. Tam jej naložili na vozík a ujížděli směrem na Kokory.

Bezprostředně po činu je začali pronásledovat policisté ve služebním voze, kteří dokonce na jejich auto čtyřikrát vystřelili. Bankomat sice nakonec vypadl z vozíku na zem, pachatelé ale z místa ujeli.

Na Přerovsku se nejednalo o letošní první případ odcizení bankomatu. Podobný scénář se odehrál letos v lednu, kdy neznámí pachatelé vytrhli bankomat ocelovými lany ze zdi zdravotního střediska v Tovačově.

Táhli ho několik set metrů po silnici, až se lano nakonec přetrhlo. Z bankomatu nakonec vytáhli trezor, kde byl zhruba milion korun, a z místa činu odjeli.

Přerovští policisté nevylučují, že se může jednat o stejné pachatele.