Obě ženy skončily s vážnými zraněními v nemocnici. Po pachatelích nyní policisté intenzivně pátrají.

„Poškozená osmapadesátiletá žena šla v pátek kolem desáté hodiny večer po ulici v Přerově a před domem na ni zezadu zaútočil neznámý pachatel, který se jí snažil vytrhnout z ruky kabelku,“ popsala první případ přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Protože se žena bránila a nechtěla kabelku pustit, táhl ji muž za tašku asi dva metry po chodníku tak dlouho, až ji pustila. Poté z místa pachatel utekl i s lupem.

Žena měla v kabelce 400 korun, brýle, rukavice a jízdenku na autobus. Následkem surového zacházení utrpěla zranění s dobou léčení dva měsíce a celkové škody byly vyčísleny na více než deset tisíc korun.

Podobný případ se stal kolem šesté hodiny ráno následujícího dne, kdy si lupič vyhlédl svou oběť v podchodu pod železniční tratí na nádraží v Lipníku.

Scénář byl podobný jako v předchozím případě, tentokrát byla však obětí přepadení osmdesátiletá stařenka. „Muž napadl poškozenou zezadu a silou ji tahal za kabelku, kterou nesla v podpaží. I přes odpor ženy se mu ji ale podařilo ukrást,“shrnula policejní mluvčí Sedláčková.

I tato žena utrpěla při přepadení zranění, kvůli kterému musela být hospitalizována v nemocnici. Násilník ji totiž srazil rukou na zem. Pachatel si z místa odnesl 1800 korun, mobil, dioptrické brýle a ženiny doklady.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika