Jedenatřicetiletý muž ze Slovenska má na svědomí čtyři loupežná přepadení. Dvě se odehrála na Přerovsku, jedno v Olomouci a poslední tento měsíc ve Valašském Meziříčí.

„Lupiče se podařilo dopadnout díky spolupráci přerovských, olomouckých a vsetínských vyšetřovatelů,“ informovala přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Agresivního pachatele zadrželi kriminalisté ve Valašském Meziříčí minulý týden krátce po jeho posledním přepadení. První přepadení se stalo 25. listopadu loňského roku v baru v Hranicích.

„Pachatel přinutil kolem třetí hodiny v noci s nožem v ruce obsluhu baru, aby mu vydala číšnický flek s 8,5 tisícem korun. Poté donutil barmanku, aby mu otevřela trezor a odcizil z něj dalších 193 tisíc,“ popsala Sedláčková.

Lupič znehybnil barmanku lepící páskou, kterou si na místo sám přinesl, a z místa činu poté utekl.

Další loupežné přepadení se odehrálo letos 30. května v baru u nádraží v Přerově. „Muž seděl nejprve v prostoru pro hosty. Poté vešel za barový pult a s kuchyňským nožem žádal po barmanovi, ať mu vydá všechny peníze,“ shrnula mluvčí s tím, že utekl s dvacetitisícovou tržbou.

Podobný postup zvolil násilník v olomouckém baru v Jeremenkově ulici. Na barmanku zaútočil 29. května kolem páté hodiny odpoledne.

„Přistoupil k ženě a přiložil jí nůž ke krku. Z kapsy u sukně jí při tom vytáhl číšnický flek, ve kterém bylo třináct tisíc korun. Poté z baru utekl oknem,“ doplnila olomoucká policejní mluvčí Jitka Dolejšová.

Nad lupičem spadla klec až letos v červnu, a to krátce po jeho posledním činu. Muž si tentokrát vybral hernu Bonver ve Valašském Meziříčí.

Přistoupil zezadu ke dvaatřicetiletému muži, který seděl na barové židli. Přiložil mu na krk nůž a povalil ho na zem. „Poté si na něj ještě klekl a pod pohrůžkou, že ho podřeže, mu ze zadní kapsy kalhot odcizil pánskou peněženku. Získal tak 1425 eur, 1,5 tisíce korun, dvě platební karty a průkazy totožnosti,“ informovala mluvčí vsetínské policie Ludmila Brousilová.

Podle ní se lupiče podařilo vyšetřovatelům dopadnout i díky všímavosti svědků. „Nyní je ve vazbě,“ doplnila Brousilová. Za loupežná přepadení hrozí pachateli až deset let vězení