Ani dvojí důrazná žádost ale nezabrala – pracovnice přepážky mu totiž tržbu nevydala. Lupič se nakonec zalekl hluku na chodbě a z místa uprchl.

Podle svědectví přepadené přišel lupič k přepážkám a aby si zjednal respekt, udeřil silně do otáčecího plechového bubnu. „Pracovnici řekl, že jde přepadnout poštu a ať mu hned odevzdá peníze,“ popsala přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Žena mu však odpověděla, že žádné peníze nedostane. „Zkusil to tedy ještě jednou, ale dočkal se stejné reakce,“ poznamenala Sedláčková.

Ani podruhé mu tržbu v řádově desítkách tisíc korun neodevzdala. „Lupič začal poté lovit v igelitové tašce a chtěl z ní vytáhnout dosud nezjištěný předmět. Protože se však lekl hluku na hlavní chodbě, vrátil věc zpátky do tašky a odešel z místa bez peněz,“ doplnila mluvčí.

Přepadená žena do protokolu uvedla, že se jednalo o mladíka ve věku od 20 do 25 let. „Byl štíhlý a vysoký od 170 do 175 centimetrů. Měl hladce oholenou tvář a byl oblečený v bundě s kapucí, kterou měl nasazenou na hlavě až po nos. Límec měl vysoce zdvižený až po rty, “ doplnila mluvčí.

Na Přerovsku se nejedná o první případ nevydařené loupeže. Podobný – ještě více kuriozní loupež – se stala loni v únoru. Maskovaný lupič s černou kuklou na hlavě tehdy přepadl benzínovou čerpací stanici Slovnaft v Přerově. „Vtrhl na benzínku a dožadoval se vydání peněz. Pracovnice stanice se mu ale vysmála. Přestože své výhrůžky několikrát zopakoval, vždy se stejným efektem. Nakonec odešel z místa s prázdnou,“ vzpomněla na případ z loňského roku Sedláčková.

Přestože nevznikly žádné materiální škody a nikdo nebyl zraněn, policisté při přepadení neradí postupovat stejným způsobem.

„Napadení by měli vycházet vždy z konkrétní situace. Pokud má lupič střelnou zbraň a nebo se pachatel chová jinak agresivně, není asi na místě vtipkovat. V každém případě platí, že na prvním místě je ochrana zdraví a až potom majetku,“ uzavřela mluvčí.