V Přerově se tak během krátkého rozmezí několika týdnů jedná už o druhé přepadení, při kterém neznámý lupič hrozil obsluze pistolí.

„Pachatel přistoupil k přepážce pokladny a pracovnici předložil lístek, na kterém bylo napsáno, aby mu vyplatila peníze. Přitom na ni mířil zbraní, kterou vytáhl z mikiny, “ popsala nezvyklý průběh přepadení přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Žena lupiči z obavy o život vydala hotovost v řádově desítkách tisíc korun.

„Při odchodu jí pachatel nastříkal do tváře neznámou dráždivou látku. Žena musela být ošetřena v přerovské nemocnici a podle lékařské zprávy utrpěla poranění s dobou léčení na deset dní,“ podotkla dále Sedláčková.

Svědkyně k popisu pachatele uvedla, že je ve věku zhruba 20 let, výšky 170 až 175 centimetrů a upraveného zevnějšku. V době činu měl na sobě červenou mikinu, rifle a černou kšiltovku na hlavě s nezjištěným nápisem nebo ornamentem.

V Přerově se během krátkého rozmezí několika týdnů jedná už o druhé loupežné přepadení se zbraní v ruce. Naposledy přepadl lupič směnárnu v budově restaurace Euro ve Wilsonově ulici 22. května kolem páté hodiny odpoledne.

Namířil pistoli na pracovnici pobočky, ta mu ale peníze nevydala, protože je už předtím odevzdala majiteli.