Muž maskovaný kapucí a šátkem přinutil s pistolí v ruce vyděšeného číšníka, aby mu vydal tržbu v řádově desítkách tisíc korun.

Na Přerovsku se přitom v krátkém rozmezí tří týdnů jedná už o třetí případ loupeže, při kterém pachatel použil zbraň. „Ozbrojený muž přistoupil k barovému pultu a vykřikl na číšníka, ať mu vydá peníze, nebo ho odstřelí. Přitom na něj mířil střelnou zbraní,“ řekla přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Číšník vytáhl ze zásuvky asi 28 tisíc korun, které byly určeny na provoz výherních automatů, a dal je lupiči. „Pachatel si potom ještě sám vzal ze zásuvky číšnický flek s dalšími 15 tisíci. Peníze vložil do igelitové tašky a z místa zmizel,“ doplnila mluvčí.

Neznámému lupiči, po kterém teď policisté pátrají, hrozí za loupež trest odnětí svobody od dvou do desíti let. „Podle popisu svědků je muž ve věku asi 25 let a vysoký 180 centimetrů. Je střední postavy a mluví plynule česky. Na hlavě měl v době činu kapuci a obličej si překryl černobílým šátkem,“ upřesnila popis mluvčí.

K loupežnému přepadení se zbraní v ruce došlo také minulou neděli v objektu sázkové kanceláře v Čechově ulici v Přerově. „Lupič přistoupil k přepážce a pracovnici předložil lístek, na kterém bylo napsáno, aby mu vyplatila peníze. Přitom na ni namířil zbraň, kterou vytáhl z mikiny,“ popsala už dříve nezvyklý průběh přepadení mluvčí Sedláčková.

Žena lupiči z obavy o svůj život vydala hotovost v řádově desítkách tisíc korun. „Při odchodu jí pachatel nastříkal do tváře neznámou dráždivou látku, takže musela být ošetřena v nemocnici,“ doplnila Sedláčková.

Svědkyně k popisu pachatele uvedla, že se jedná o muže ve věku zhruba 20 let, výšky 170 až 175 centimetrů a upraveného zevnějšku. V době činu měl na sobě červenou mikinu, rifle a černou kšiltovku na hlavě s nezjištěným nápisem nebo ornamentem.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

Lupič přepadl sázkovou kancelář v Přerově

Lupič se zbraní přepadl směnárnu v centru Přerova

Policie má identikit lupiče, který přepadl směnárnu