Loupež se stala před vlakovým nádražím v Lipníku nad Bečvou.

„Pachatel mladíka oslovil a chtěl, aby mu půjčil dvě stě korun. Když odmítl, dožadoval se vydání alespoň osmdesáti korun. Protože mu ale peníze odmítl dát, snažil se ho zastrašit tím, že mu něco udělá," popsala krajská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Poškozený nakonec v ulici Svatopluka Čecha vytáhl peněženku a chtěl mu dát alespoň osmdesát korun. Lupič toho ale využil a snažil se mu peněženku vytrhnout.

„Při přetahování o ni upadli na zem a lupič mladíka udeřil pěstí do hlavy. Peněženka spadla na zem, pachatel toho využil, sebral ji a utekl směrem k vlakovému nádraží," dodala.

Poškozený mladík utrpěl při útoku zhmožděniny na hlavě, lékařské ošetření ale nevyhledal.

Přestože byla škoda vyčíslena pouze na 80 korun, viník se bude zpovídat ze zločinu loupeže a hrozí mu až deset let vězení.

Podle popisu měl mít pachatel zhruba osmnáct let a je 175 centimetrů vysoký. Má tmavší pleť, kulatý obličej a černé vlasy o délce tři až čtyři centimetry. Váží kolem 70 kilogramů.

„V pravém uchu měl náušnici zlaté barvy ve tvaru perličky o průměru 2 milimetry. Na sobě měl tmavou bundu s kapucí přes hlavu, černé boty a černé rifle," řekla.

Policie se obrací se žádostí o pomoc při pátrání po neznámém lupiči na širokou veřejnost.

„Lidé, kteří můžou přispět k objasnění případu, ať se obrátí na nejbližší služebnu, nebo kontaktují linku 158," uzavřel.