Ti s pistolí v ruce přepadli čerpací stanici v Dřevohosticích na Přerovsku.

Když to muži z nedaleké stavby zahlédli, běželi na místo a sami se snažili pachatele zadržet.

Přestože jim poškodili auto, podařilo se v něm lupičům ujet.

Policie je však během několika dnů dopadla. Hrozí jim až dvacet let vězení nebo výjimečný trest.

Dvojice ozbrojených lupičů přepadla čerpací stanici v Dřevohosticích na Přerovsku v pátek 24. srpna odpoledne.

Jeden z nich, maskován kapucí, kšiltovkou a slunečními brýlemi vešel do prodejny a s pistolí v ruce požadoval vydání peněz. Obsluha mu předala 16 tisíc korun.

„V té době už přepadení sledovalo několik mužů pracujících na nedalekém staveništi. Snažili se pachatele zadržet, rozbili jim dokonce zadní sklo na autě. Došlo mezi nimi k potyčce. Lupič na dělníky několikrát vystřelil, protože mu bránili, aby nasedl do vozu a ujel. To se však pachatelům nakonec i s poškozeným vozidlem podařilo," řekl k případu náměstek pro službu kriminální policie a vyšetřování Karel Kadlec.

Skrývali se na sídlišti v Přerově

Kriminalisté podle něj díky podrobnému popisu vozidla vytipovali okruh podezřelých osob a ihned po nich začali intenzivně pátrat.

„Když v pondělí po přepadení ani jeden z dvojice vytipovaných pachatelů nepřišel do práce, bylo zřejmé, že tip je správný. Zjistili jsme, že se skrývají v jednom z bytů na sídlišti v Přerově. Protože se jednalo o nebezpečné a ozbrojené muže, zadržela je ještě téhož dne zásahová jednotka z Moravskoslezského kraje," dodal Kadlec.

Zadržení pachatelů speciální jednotce komplikoval fakt, že v bytě, kde se skrývali, se po celou dobu nacházelo šestiměsíční dítě. Policisté proto pachatele vylákali a zadrželi na chodbě domu.

Při domovních prohlídkách pak u obou lupičů našli nelegálně držené pistole, samopal a náboje. Zajistili také vozidlo, kterým pachatelé z místa loupeže ujížděli a pak ho ukryli v několik kilometrů vzdáleném lese.

Mladší z lupičů pracoval u armády 

Čerpací stanici v Dřevohosticích přepadli dva muži z Přerova ve věku sedmadvacet a osmadvacet let.

„Mladší byl dosud bezúhonný, pracoval u armády České republiky. Starší je zaměstnaný jako obchodní zástupce. Byl však už v minulosti několikrát trestaný za násilné trestné činy. Oba jsou umístěni ve vazbě," uvedl vyšetřovatel případu Jan Lisický.

Mladší z dvojice pachatelů byl obviněn z nedovoleného ozbrojování, z loupeže a vraždy spáchané ve stadiu pokusu. Starší lupič je obviněný z nedovoleného ozbrojování, z pomoci k loupeži a k návodu k vraždě.

Oběma hrozí tresty od 15 do 20 let vězení nebo výjimečný trest.