Ta neslyšela, co po ní lupička chce a nemohla na místo přivolat pomoc. Policisté už nebezpečnou pachatelku dopadli. Devětadvacetiletá žena z Kolína skončila v cele a vyšetřovatelé jí sdělili obvinění z loupeže.

Agresorka nejprve krátce před šestou hodinou večer zaútočila na pětašedesátiletou ženu, která stála u pokladny ve vestibulu vlakového nádraží a telefonovala ze svého mobilu.

„Pod pohrůžkou použití nože se dožadovala toho, aby jí odevzdala mobilní telefon. Důchodkyně se však nezalekla a vykřikla, že přivolá policii. Lupička odešla na nástupiště a za chvíli se vrátila s nožem o délce 30 centimetrů. Začala seniorku ze dvou metrů znovu ohrožovat,“ popsala první loupež přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Pachatelka už ale žádné další požadavky neměla a bez dalšího vysvětlení vyšla před nádražní vestibul, kde asi pět minut po šesté zastavila jinou ženu. Téměř osmdesátileté seniorce, která je hluchoněmá, chtěla vytrhnout z ruky nákupní tašku.

„Poškozená neslyšela, co jí žena říká. Když jí ale z ruky chtěla sebrat tašku, začala se aktivně bránit. Lupička se snažila přeříznout nožem držadla kabely, ale nepodařilo se jí to. Při přetahování povalila seniorku na zem,“ přiblížila mluvčí.

Důchodkyně naštěstí neutrpěla žádné zranění a nepřišla ani o své věci. Agresivní lupička přestala útočit až po příjezdu hlídky Městské policie. Před strážníky se pokoušela utéct, ale muži zákona ji krátce nato zadrželi a umístili do policejní cely.

„Mladá žena si v noci na pátek vyslechla obvinění z loupeže a čekají jí další vyšetřovací úkony. Hrozí ji odnětí svobody od dvou do desíti let,“ uzavřela policejní mluvčí Sedláčková.