Obžaloba viní dvacetiletého mladíka z toho, že loni 15. října bodl zezadu majitele herny do krku. Podle vyjádření znalců měl napadený muž velké štěstí, že nepřišel kvůli dvěma bodným ranám o život nebo neochrnul. Rány na šíji totiž naštěstí nezasáhly důležité tepny, kosti ani chrupavku.

Vyvázl tak se středně těžkým zraněním, které si vyžádalo „pouze“ léčení v nemocnici. Soud se snažil na základě znaleckých posudků svědeckých výpovědí zjistit, jak přesně ke krvavé události došlo.

„Mladý muž přišel nejprve kolem sedmé hodiny večerní, ale hned odešel. Vrátil se ještě s jedním mužem ve tři čtvrtě na devět. Asi dvě minuty byl u hracího a automatu a pak mi přišel mi říct, že tam hodil stokorunu, ale na automatu se nic neobjevilo. Chtěl jsem automat otevřít, ale pak jsem ucítil, jak mě zezadu bodnul,“ popisoval u soudu poškozený muž.

Mladík, kterého policisté dopadli letos v únoru v jedné z restaurací v Lipníku, ihned putoval do vyšetřovací vazby. U soudu odmítl vypovídat, veškerou vinu popírá, omezil se jen na strohé vyjádření. „S nikým jsem se na ničem nedomlouval, nikoho jsem nebodl, ani neokradl,“ tvrdil ve čtvrtek u soudu.

Poškozený majitel herny uvedl, že v době bodnutí stáli oba muži za ním.

„Viděl jsem ruku, jak se sápe po klíčích, stačil jsem je ještě odhodit mezi automaty. Pak muži slyšeli, že někdo jde, tak utekli,“ řekl.

Druhý z mužů, který je stíhán kvůli loupeži, účast na činu popírá.

„Není pravda, že jsem mu chtěl vytrhnout klíče. Najednou jsem viděl, jak se drží za krk a dívá se na mě. Byl jsem vyděšený a běžel jsem ven,“ popsal jednatřicetile­tý muž.

Soudce Eduard Ondrášek nakonec soud odročil na prosinec, protože se nedostavil klíčový svědek, který údajně vstupoval do herny krátce po události. Oba muži za sebou již mají trestní minulost. Mladšímu z nich hrozí za trestný čin pokusu vraždy vězení v rozmezí dvanácti až patnácti let.