„Manželský pár navázal v červenci kontakt s osobami, zabývajícími se investováním. Komunikace probíhala prostřednictvím mobilního telefonu a e-mailu. Poškozený muž nejprve zaplatil poplatek, pak zpřístupnil svůj počítač druhé straně a nechal si do něj nainstalovat program,“ přiblížila přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Koncem července provedla údajná manažerka společnosti, zabývající se investováním do kryptoměn, dvě platby z účtu poškozeného ve výši necelých 700 tisíc korun na zahraniční účet. Poškozený obě platby potvrdil.

Stejně tak potvrdili ve dvou případech i odeslání peněz z účtu manželky ve výši přes 750 tisíc korun. O další peníze v dosud nezjištěné výši přišli tím, že jim neznámý pachatel slíbil získat vložené peníze zpět. Ani tato služba ale nebyla zadarmo, a tak podle požadavku zaslali několik dalších plateb.

„Výsledek ovšem nebyl takový, jaký si poškození představovali, a proto přišli oznámit na služebnu, že se stali obětí podvodníků. Neznámého pachatele stíháme pro podvod a neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací,“ uzavřela policejní mluvčí.