Maskovaný útočník vešel do baru asi ve čtvrt na tři ráno, byl ozbrojený – v pravé ruce držel krátkou střelnou zbraň a v levé slzný plyn. Pachatele při činu zachytila kamera umístěná v baru.

„Přiblížil se k servírce na vzdálenost asi jednoho metru a nastříkal jí do očí slzný plyn. Vyzval ji k odevzdání tržby se slovy:„Dej mi peníze“ a neustále na ni mířil pistolí,“ připomněla k případu přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Lupič ženu se zbraní v ruce donutil, aby mu odevzdala číšnický flek s hotovostí 5 tisíc korun. Chtěl i další peníze z trezoru, ty mu ale servírka nevydala. Z místa činu pak utekl.

Podle popisu svědků přepadl bar Meloun muž střední postavy, který měřil 160 až 170 centimetrů. Měl na sobě tmavou bundu, přes obličej černou kuklu a na hlavě kapuci. Mluvil česky a bez přízvuku. Podle hlasu se mělo jednat o mladšího muže ve věku od 25 do 30 let. Hned následující den byla podobným způsobem přepadena benzínka v Lipníku nad Bečvou a týden předtím čerpací stanice v Tovačově.

„Policisté mají podezření, že má tato přepadení na svědomí jediný pachatel,“ dodala Sedláčková.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNEK:

Na Přerovsku řádí ozbrojený lupič