„K případu došlo v pátek v noci v jednom z přerovských barů,“ uvedla mluvčí přerovské policie Michaela Sedláčková.

Muž se v baru objevil mezi jednou a druhou hodinou ráno a začal si prohlížet láhve s alkoholem, s tím, že chce jednu koupit.

„Když mu barmanka řekla, ať si vybere, že bude zavírat, chtěl po ní ještě nějaké cukrovinky a cigarety,“ dodala Sedláčková. Žena mu poté vybrané věci vyskládala na bar a chtěla, aby zaplatil.

Muž však nereagoval a řekl, že si bude ještě vybírat. „Servírka se ho zeptala, zda má vůbec na zaplacení, načež podezřelý vytáhl z kapsy kuchyňský nůž s čepelí dvacet centimetrů, namířil jej na ni a odvětil, že na zaplacení má toto,“ popsala událost policejní mluvčí.

S nožem v ruce pak požadoval další tři lahve alkoholu, nealko nápoje a cukrovinky. Žena však zachovala klid a pohotově zavolala pomoc. „Když skládala věci na pult, podařilo se jí zmáčknout tlačítko alarmu na bezpečnostní agenturu,“ řekla Sedláčková.

Po příjezdu ostrahy byl muž vyveden z baru. Barmanka z incidentu vyvázla bez zranění. Policie následně zjistila, že se jedná o šestadvaceti­letého muže z Přerova.

Ten ve výpovědi uvedl svou verzi nočního příběhu. „Řekl, že v baru skutečně byl, ale údajně došlo vlivem jeho podnapilosti k nedorozumění,“ sdělila Sedláčková.

Místo peněz, které měl ve stejné kapse vytáhl omylem nůž, který podle jeho tvrzení u sebe nosil již delší dobu. „Obsluze prý nijak nevyhrožoval, pouze nůž držel v ruce,“ dodala. Případ budou policisté konzultovat se státním zástupcem.

Naděžda Švrčková