Velikonoční svátky na Přerovsku se neobešly bez asistence mužů zákona. Policisté zasahovali hned u dvou konfliktů v rodině, které hrozily, že přerostou v násilí.

Nepozornost a přecenění vlastních sil zavinily na Velikonoční pondělí také tři dopravní nehody. Motorkář a jeho spolujezdkyně skončili s těžkým zraněním v nemocnici.

Na družku šel s mačetou

Místo pomlázky přišel za svou družkou s mačetou v ruce třiapadesátiletý muž, jenž skončil v policejní cele. Násilník z obce na Přerovsku své o dvacet let starší přítelkyni v důchodovém věku nejprve vulgárně nadával.

„Držel v ruce mačetu a později i nůž. Žena z domu nejdříve utekla, ale vzápětí se tam vrátila. Agresor ale v nadávkách pokračoval, a tak musela přivolat hlídku. Ta muži naměřila 1,37 promile alkoholu v dechu,“ popsala přerovská policejní mluvčí Irena Urbánková. Za nebezpečné vyhrožování si může útočník odsedět až tři roky ve vězení.

Své vlastní matce vyhrožovala na Velikonoce také třiačtyřicetiletá žena z obce na Přerovsku. „Na sedmdesátiletou poškozenou vytáhla nůž. K útoku ale nedošlo, protože se jejím příbuzným podařilo zbraň vytrhnout ruky,“ řekla mluvčí. Dechová zkouška prokázala, že útočnice jednala pod vlivem alkoholu.

„Hlídka opilé ženě naměřila 2,79 promile alkoholu v dechu. Po provedeném lékařském vyšetření skončila na záchytce v Olomouci,“ doplnila Urbánková. Policisté chtěli začít ženu stíhat pro nebezpečné vyhrožování, napadená k tomu ale nedala souhlas.

Motorkář zranil sebe i spolujezdkyni

Bilancí velikonočních svátků jsou také tři dopravní nehody. První se stala v Žeravicích u Přerova.

Padesátiletý šofér vozu Volkswagen Passat jel v pondělí kolem jedenácté dopoledne po Čekyňské ulici a do jízdní dráhy mu náhle vběhl chodec.

„Čtyřiadvacetiletý muž narazil do pravých zadních dveří a upadl na silnici. Řidič se snažil zabránit střetu úhybným manévrem a zůstal stát napříč komunikací,“ shrnula policejní mluvčí.

Zraněného chodce převezla záchranka do nemocnice, utrpěl ale naštěstí pouze lehký úraz s dobou léčení do jednoho týdne. Alkohol u řidiče dechová zkouška vyloučila, chodec se jí ale odmítl na místě podrobit. Škoda na autě je 10 tisíc.

Těžkým zraněním motorkáře a jeho spolujezdkyně skončila nehoda, která se stala v pondělí kolem páté hodiny odpoledne u obce Poruba na Hranicku.

Jednatřicetiletý řidič motocyklu Honda jel ve směru na Hustopeče nad Bečvou. Ve velké rychlosti najel do táhlé levotočivé zatáčky, dostal smyk na štěrku, narazil do stromu a zůstal i se svým strojem ležet v příkopu.

„Po nárazu utrpěl motorkář těžké zranění s dobou léčení na osm až dvanáct týdnů. V nemocnici skončila i jeho o pět let mladší spolujezdkyně, která se bude z nehody vzpamatovávat čtyři až šest týdnů,“ doplnila mluvčí. Alkohol u řidiče vyloučila dechová zkouška. „Na motorce je škoda 80 tisíc, na stromu pak 2 tisíce,“ upřesnila.

Pod vlivem alkoholu usedl do svého vozu Opel Astra devětačtyřicetiletý řidič, kterého v pondělí dopoledne kontrolovala hlídka za obcí Říkovice.

„Policisté muže vyzvali, aby se podrobil dechové zkoušce. Ta u něj naměřila 1,71 promile alkoholu,“ řekla mluvčí. Šofér přišel o řidičský průkaz a je podezřelý z ohrožení pod vlivem návykové látky. Hrozí mu rok vězení.