Dvaadvacetiletý muž rozbil nejprve okna zbrojnice a pak i výčepu. Stejně tak mu jedna z dlaždic posloužila i k poškození uzamčených dřevěných dveří do klubovny.

„Jedním z otvorů, které si vytvořil, vnikl pak do zadní části objektu, kde prohledal úložné prostory,“ řekla tisková mluvčí přerovské policie Michaela Sedláčková. Řinčení skla přilákalo pozornost starosty obce Vojtěcha Skácela, který šel zrovna kolem.

„Bylo půl desáté večer, když jsem ze zbrojnice zaslechl sypání skla. Zamířil jsem k ní a viděl jsem, jak z budovy vychází mladík a míří si to k domu, ve kterém bydlí,“ popsal událost z úterního večera Skácel, který neváhal a okamžitě kontaktoval policii.

Na výtržníka pak podal trestní oznámení. Podezřelý byl asi hodinu po svém činu zadržen a umístěn do policejní cely. „Ve věci bude vedeno zkrácené přípravné řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškozování cizí věci a trestného činu krádeže ve stádiu pokusu,“ informovala Sedláčková s tím, že mladíkovi hrozí pokuta nebo až dvouletý trest odnětí svobody.

Škodu, kterou svým řáděním způsobil, odhadla obec na třicet tisíc korun a bude ji uplatňovat u pojišťovny. Žádné další důsledky však pro výtržníka vyvozovat nechce.

„Myslím, že úplně postačí trest, který mu vyměří soud,“ vyjádřil se Skácel, který má za to, že muž hledal ve zbrojnici alkohol. „Má s ním problémy,“ vysvětlil svou domněnku starosta Rakova.

Ve zbrojnici však mladík žádnou láhev nenašel. „Je to letní výletiště, které je přes zimu mimo provoz,“ uvedl Skácel. Stejný motiv odhadl u pachatele také starosta tamního sboru dobrovolných hasičů Libor Pírek.

„Myslím si, že tam hledal nějakou kořalku a také si myslím, že nebyl úplně střízlivý, když se dostával dovnitř,“ vyjádřil svůj názor Pírek, který si na žádný podobný případ řádění v hasičské zbrojnici nepamatuje.