Přerovští policisté však v souvislosti s tím varují soutěžící před zloději, kteří zneužívají důvěřivosti lidí. Modrá hvězda za oknem totiž může přilákat do jejich bydliště také podvodníky.

„Upozorňujeme na možná nebezpečí ze strany jednotlivců i organizovaných skupin, které se mohou pod záminkou této soutěže vetřít do domácností zejména starších osob,“ informovala mluvčí přerovské policie Michaela Sedláčková s tím, že právě důchodci se nejčastěji stávají terčem podvodníků a zlodějů.

Ti si za svou oběť vybírají starší generaci záměrně. „Jsou přesvědčeni, že tak zvyšují svoji šanci na beztrestnost. Spoléhají totiž na to, že starší člověk nebude klást takový odpor, počítají u něj s horší pamětí, slabším zrakem a obecně pomalejším vnímáním a reakcemi,“ vysvětlila už dříve mluvčí Sedláčková.

Podle policistů vynalézavost podvodníků nezná hranic. Proto lze očekávat, že mohou využít také této celorepublikové soutěže, která běží až do konce března.

„Lidé by měli být obezřetní, protože pachatelé mohou v tomto období využít legendu o údajné výhře a mohou přijít i se známou a oblíbenou fintou podvodníků, že k vyplacení výhry potřebují rozměnit peníze. Loni jsme se s takovým případem sice nesetkali, ale v minulosti už jsme zaznamenali, že osoby páchající trestnou činnost tuto soutěž využily,“ varuje mluvčí Sedláčková s tím, že při podezření na pokus či spáchání trestné činnosti je vhodné obrátit se na policii.