Obviněny však nebudou jen vyděračky, ale i muž, který byl jejich obětí. Ukázalo se totiž, že se dopustil pohlavního zneužití.

Trestní oznámení na dvě ženy, o nichž nevěděl ani to, jak se jmenují, přišel muž podat teprve před nedávnem. Obětí jejich vydírání byl přitom déle než rok.

„Posílaly mu výhružné esemesky, dávaly mu za stěrač dopisy, telefonovaly mu a dokonce jej navštívily i osobně. Chtěly po něm řádově desetitisíce korun a svůj nátlak neustále stupňovaly,“ uvedl vedoucí druhého oddělení SKPV Přerov, pracoviště Hranice, Jaroslav Šulák.

Muž jim několikrát vyhověl a zaplatil. Jim to ale nestačilo a žádaly po něm peníze dál. Tvrdily mu, že na něj něco vědí a že mu zničí život, pokud jim nezaplatí, to co chtějí.

„Následným šetřením tohoto případu vyšlo najevo, že pachatelky muže vydíraly proto, že věděly o jeho protiprávním jednání. Dotyčný měl totiž před dvěma lety pohlavně zneužít dvanáctiletou dívku,“ řekl Šulák.

Vyšetřování je proti všem třem podezřelým vedeno na svobodě. Ženy budou obviněny z přečinu vydírání, za což jim podle současného trestního zákoníku hrozí až čtyři roky vězení, muži bude sděleno obvinění z trestného činu pohlavního zneužívání.

Vzhledem k tomu, že se činu dopustil před dvěma lety, kdy ještě platil starý trestní zákon, bude mu zřejmě vyměřen trest v souladu s ním. „Za svůj čin může jít do vězení až na osm let,“ uzavřel Šulák.