Muž se ke svému činu sice doznal, ale své jednání nedokázal vysvětlit. Nyní čelí podezření z trestného činu šíření poplašné zprávy, za cožmuhrozí až tři roky vězení.

„Kvůli výhrůžnému telefonátu bylo z kasina evakuováno celkem deset osob včetně obsluhy. Na místo se dostavil také psovod se speciálně vycvičeným psem pro vyhledávání výbušnin. Ten celý objekt prohledal, ale žádný výbušný systém v něm nenalezl. Provoz kasina mohl být obnoven až po necelých dvou hodinách,“ popsala nedávnou událost přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Policisté při vyšetřování zjistili, že anonymní telefonát měl na svědomí čtyřiatřicetiletý muž z Hranic. „Ke skutku se doznal, ale důvod svého jednání neuvedl,“ doplnila Zajícová. Muži hrozí odnětí svobody od šesti měsíců až do tří let, případně peněžitý trest. Přerovští policisté se v loňském roce zabývali celkem třemi anonymními telefonáty, které vyhrožovaly bombou.

„K první takové události došlo ve Stříteži nad Ludinou na Hranicku. Na tísňovou linku bylo tehdy oznámeno, že bomba je umístěna v tamní základní škole. Tato budova byla evakuována a prohledána, ale žádný nástražný výbušný systém v ní nalezen nebyl,“ vzpomněla Zajícová.

Také v tomto případě se policistům podařilo odhalit pachatele. Šlo o šestnáctiletého mladíka, který se k činu doznal. „Tento případ byl pak vzhledem k věku mladistvého podstoupen k řešení jako přestupek na Městský úřad v Hranicích,“ doplnila Zajícová.

Další loňský případ poplašné zprávy se odehrál v Kojetíně. „Neznámý pachatel oznámil vedoucímu pracovníkovi firmy, že v budově je umístěna bomba. Došlo k evakuaci osob a zastavení výroby, ale šetření ukázalo, že šlo o planý poplach. Škoda, ke které kvůli zastavení výroby došlo, se vyšplhala až na 100 tisíc korun,“ vzpomněla Zajícová. Také při odhalování tohoto případu byli policisté úspěšní.

„Uvedený skutek měl na svědomí devatenáctiletý mladík,“ vzpomněla Zajícová. Aktéra posledního loňského anonymního oznámení se však policistům nepodařilo odhalit. Bomba měla být podle něj umístěna v budově Městského úřadu na Masarykově náměstí v Přerově.

„Budova byla opět evakuována a prohledána. Víme, že pachatel tuto zprávu zavolal z veřejného telefonního automatu, ale dodnes se jej nepodařilo vypátrat,“ doplnila Zajícová.

Pachatelé, kteří mají na svědomí anonymní výhrůžné telefonáty o umístění bomby, mohou být stíhání pro podezření z poplašné zprávy, za což jim mohou hrozit maximálně tři roky vězení.