Ve stejný den vyžadoval peníze také od pokladní na městském úřadě a později napadl také servírku v nedalekém baru. Dvaačtyřicetiletý násilník je nyní ve vazbě. Na přerovský úřad vešel muž kolem deváté hodiny dopoledne.

„Přistoupil ke skleněné přepážce u kanceláře pokladny v přízemí budovy magistrátu. Pravou ruku měl vloženou v kapse u vesty a vzbuzoval tak dojem, že má u sebe zbraň. Křičel na úřednici, že je to loupežné přepadení a ať mu odevzdá peníze,“ přiblížila nové skutečnosti přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Podle jejích slov mu pokladní hotovost nedala, a tak lupič udeřil ze vzteku pěstí do skla přepážky. Hned potom v prvním patře zlomil pěstí nos pracovnici odboru sociálních dávek.

Přivolaná policie útočníka zadržela, ale poté jej propustila na svobodu. Kolem páté hodiny odpoledne tak násilník zaútočil potřetí. V přerovském baru napadl devětatřicetiletou servírku.

„Chtěl ji udeřit do obličeje a rozbil přitom sklenici, kterou nesla v ruce. Střepy ženu pořezaly na krku a obličeji. Nakonec jí dal ránu pěstí a křičel, ať mu vydá peníze,“ popsala Sedláčková.

Číšnice však neposlechla a přivolala policisty. Hlídka muži odebrala vzorky krve a moči, aby ověřila přítomnost alkoholu nebo jiných omamných látek v těle.

„Vyšetřovatelé obvinili násilníka z trestného činu loupeže, za což mu hrozí odnětí svobody od dvou do osmi let,“ doplnila Sedláčková.

Podle policistů se na Přerovsku čím dál častěji setkávají s agresivitou pracovníci barů, heren, čerpacích stanic, sázkových kanceláří, pošt, ale také právě na odboru sociálních dávek. „Největší riziko napadení je totiž právě u profesí, kde lidé přicházejí do styku s penězi,“ uzavřela Sedláčková.