Jedno z omezování osobní svobody od napadené ženy, na kterou kvůli obvinění z krádeže zaútočil její bývalý přítel, a druhé od útočníka.

Ten zase mladou ženu viní z krádeže starožitných hodin za 100 tisíc korun. Sedmapadesátileté majitelce z Přerova ukradl v průběhu minulého týdne neznámý zloděj z bytu sloupkové starožitné dřevěné hodiny v hodnotě 100 tisíc korun.

Ke krádeži přitom došlo bez zjevného poškození zámku. Syn majitelky kvůli tomu naložil do auta svou bývalou sedmadvacetiletou přítelkyni a odjel s ní do odlehlého prostoru odkaliště v blízkosti přerovské chemičky Precheza.

„Na polní cestě vůz zastavil a centrálně uzamkl, aby žena nemohla vystoupit. Potom jí zkroutil ruku, bil do obličeje a tahal za vlasy. Chtěl vědět, kde jsou hodiny, které zmizely z bytu jeho matky,“ přiblížila mluvčí.

Mladé ženě kvůli tomu násilník dokonce vyhrožoval usmrcením. Protože muž svou bývalou přítelkyni napadal i v minulosti, odpověděla mu, že jsou hodiny u jejího otce.

Poté napadání i výhrůžky z jeho strany ustaly a odjeli společně do Přerova, kde do auta nasedla i matka muže. „Všichni se pak společně dostavili na služebnu, kde učinili oznámení, a to jak o krádeži hodin, tak o napadení a omezování osobní svobody,“ doplnila mluvčí.

Žena utrpěla lehké zranění, hospitalizaci v nemocnici ale odmítla. Policisté se v těchto dnech případem intenzivně zabývají.