Tři útočníci měli v noci na pondělí ubít k smrti čtyřiačtyřicetiletého bezdomovce, jehož tělo bylo nalezeno v řece Bečvě v Hranicích.

O uvalení vazby na tři pachatele tohoto násilného trestného činu nyní rozhoduje Okresní soud v Přerově.

Z prvotního šetření vyplývá, že se skupinka bezdomovců notně posilnila alkoholem a mezi muži došlo ke konfliktu.

Obvinění fyzicky napadli čtyřiačtyřicetiletého muže, který na následky poranění zemřel. Co bylo důvodem agresivního útoku, teď kriminalisté šetří.

„Díky rychlé práci policistů a místní znalosti hranických strážníků byli útočníci krátce po činu dopadeni. Dva jsou ve věku 38 a 18 let, třetí je mladistvý,“ shrnul krajský policejní mluvčí Libor Hejtman. Strážníci spolu s policisty dopadli pachatele během velmi krátké doby.

„Na základě oznámení policie jsme zjistili jména podezřelých osob. Strážníci jednoho muže dohledali s pomocí kamerového systému, druhého nám pomohli vyhledat asistenti prevence kriminality a třetího zadržela republiková policie,“ vylíčil zásah velitel Městské policie v Hranicích Miroslav Mann. Podle něj byl poslední z trojice pachatelů dopaden v pondělí ve čtvrt na dvě odpoledne.

Policejní vyšetřovatel podal státnímu zástupci podnět k návrhu na vzetí všech tří obviněných do vazby, o kterém rozhoduje Okresní soud v Přerově.

„Během středečního dopoledne byl podán návrh na vzetí do vazby tří obviněných, z nichž jeden je mladistvý. Soud o něm rozhodne v odpoledních hodinách,“ uvedl místopředseda Okresního soudu v Přerově Jiří Barbořík.

Podle trestního zákoníku hrozí pachatelům za zločin vraždy trest odnětí svobody na patnáct až dvacet let nebo výjimečný trest.

V Olomouckém kraji je to už letos čtvrtý případ vraždy nebo pokusu o ni. Poslední tragédie se odehrála počátkem dubna na Prostějovsku, kdy starší muž pořezal nožem na krku svou manželku. Žena se útoku ubránila, muž se nakonec pořezal také a skočil z balkonu. Na následky zranění po několika hodinách zemřel.