„Během vánočních svátků jsme zaznamenali celkem čtyři řidiče, kteří před jízdou požili alkohol,“ informovala přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková. Na prvního podnapilého řidiče narazili policisté ve čtvrtek hned před třetí hodinou ranní v Radslavicích.

„Řidič renaultu se nevěnoval řízení a narazil do zaparkovaného vozidla Volkswagen Passat. Po střetu z místa činu ujel, ale od přítomných účastníků nehody se policistům podařilo zjistit a vypátrat viníka. Policisté u něj provedli dechovou zkoušku a naměřili u něj 1,61 promile alkoholu v dechu,“ popsala případ Sedláčková s tím, že při nehodě nebyl nikdo zraněn.

Celková škoda se však vyšplhala na 115 tisíc korun. „Devětadvacetiletý řidič je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a hrozímuodnětí svobody až do tří let nebo zákaz činnosti,“ dodala Sedláčková.

Dalšího podnapilého řidiče odhalila policejní hlídka opět ve čtvrtek krátce před půlnocí v ulicích Přerova. „Dvacetiletý řidič favoritu projížděl ulicí Tyršova v Předmostí. Na tříramenné křižovatce při odbočování vpravo nezvládl řízení, vyjel vlevo mimo vozovku a narazil do dřevěného sloupu veřejného osvětlení. Poté narazil do dopravní značky a pak skončil v oplocení domu. Vůz zůstal stát před tímto domem na chodníku,“ vylíčila událost policejní mluvčí Sedláčková.

Policisté u řidiče naměřili dechovou zkouškou hodnotu 1,83 promile alkoholu v dechu. Ke zranění osob nedošlo. Policisté mladému šoférovi a místě zabavili řidičský průkaz. „I jemuhrozí obvinění z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky s tříletou trestní sazbou,“ sdělila Sedláčková. Na vozidle vznikla podle jejích slov škoda zhruba za 2 tisíce korun, na značce za tisícikorunu a na oplocení za 5 tisíc korun.

Zhruba ve stejnou dobu pak policisté narazili na další dva řidiče, kteří rovněž neváhali usednout za volant podnapilí. Šlo opět o dvacetiletého mladíka, kterého kontrolovala policejní hlídka v přerovské ulici Komenského. Dechová zkouška mu naměřila 1,03 promile a opakovaná 1,24.

Vzápětí po něm kontrolovala policejní hlídka v ulici Velké Novosady dalšího řidiče, který byl rovněž pod vlivem alkoholu. „Policisté mu naměřili 0,93 promile a opakovně 1,13 promile. Tento šofér navíc řídil vozidlo i přesto, že není držitelem řidičského oprávnění,“ uvedla mluvčí Michaela Sedláčková.

První z řidičů je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a druhý si patrně vyslechne obvinění ještě z dalšího trestného činu, a to řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění. „Trestní sazba je do výše jednoho roku, případně oběma šoférům hrozí peněžitý trest nebo zákaz činnosti,“ řekla závěrem Sedláčková.