Poslední bouračka se zde stala v neděli před Štědrým dnem.

„Třicetiletý řidič favoritu jel ve směru od Dolního Újezdu na Lipník. Na křižovatce nedal přednost a srazil se zde s pětačtyřicetiletým řidičem oktávie, který jel po hlavní silnici od Hranic směrem na Přerov. Účastníci nehody žádná zranění neutrpěli,“ popsala průběh poslední nehody, která se v tomto úseku stala v neděli odpoledne, mluvčí přerovské policie Michaela Sedláčková.

Křižovatka u Lipníku je jedním z úseků s nejhorší bilancí nehod na Přerovsku

Podle přerovských policistů Na Horecku došlo letos zhruba k 20 dopravním nehodám. „Z toho dvě osoby zemřely, čtyři utrpěly těžká zranění a deset vyvázlo s lehčí újmou na zdraví,“ upřesnila Michaela Sedláčková.

Zvýšená nehodovost na této křižovatce trvá už od doby, kdy byla před rokem a půl zprovozněna spolu s obchvatem Lipníku nad Bečvou.
Na podzim, když se na příjzdové trase k této křižovatce opravoval železniční nadjezd, nehod ubylo.

Jenže sotva se most začátkem prosince zpřístupnil, na křižovatce došlo k dalším třem nehodám.

„Jsem z toho zklamaný. Na situaci jsem už tolikrát upozorňoval, ale bylo to marné,“ povzdechl si lipinický starosta Miloslav Přikryl.

Podle něho problém spočívá v tom, že křižovatka, která je součástí obchvatu města, je špatně vyznačena. „Když už se zde nepodařilo vybudovat rondel, měla by být křižovatka alespoň zřetelnějším způsobem označena.

Zároveň by se zde měla realizovat taková dopravní opatření, aby se počet nehod snížil na minimum,“ dodal starosta s tím, že tohoto úkolu by se mělo chopit Ředitelství silnic a dálnic ČR a Olomoucký kraj.

„Dotčené komunikace jsou totiž v jejich majetku. My s tím můžeme stěží něco dělat. Neustále bijeme na poplach, aby se v této věci začalo jednat, ale zatím bez výsledků,“ řekl Přikryl.