„Na Nový rok jsme na linku 158 přijali oznámení o střelbě na Masarykově náměstí v Hranicích. Po příjezdu na místo policisté zjistili, že se informace zakládala na pravdě. S téměř šedesátiletým mužem jsme chtěli střelbu řešit na místě,“ popsala přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Jak se ukázalo, jednalo se o plynovou pistoli.

„Se střelcem byli na náměstí i jeho dva synové, kteří znemožňovali a bránili policistům v řádném prošetření celé události. Nereagovali ani na výzvy, aby se uklidnili a nechali policisty událost řádně prošetřit,“ pokračovala policejní mluvčí.

Nakonec museli být všichni tři alkoholem posilnění muži, včetně jejich otce, zajištěni za použití donucovacích prostředků a v poutech převezeni na policejní služebnu.

„Plynová zbraň, kterou střelec dobrovolně vydal, byla zajištěna. Při zákroku policistů byl jeden z nich kopnutím do krku a obličeje napaden synem muže podezřelého z přestupku uvedeného v zákoně o zbraních,“ doplnila Miluše Zajícová.

Po zákroku byli policista i útočník jednorázově ošetřeni v místní nemocnici. Útočící mladík je nyní podezřelý z trestných činů výtržnictví. a násilí proti úřední osobě, za který trestní zákoník, v tomto případě stanoví maximální trest odnětí svobody až na čtyři roky.