Agresor na svou oběť zaútočil hned dvakrát – poprvé v restauraci u Mostu, kdy muži u stolu zasadil několik ran pěstí do hlavy a do obličeje.

V útoku pokračoval později i na předzahrádce u Koner baru v Palackého ulici. Napadený sice z místa odešel po svých, ve večerních hodinách se mu ale přitížilo a skončil v nemocnici. Zde na následky četných zranění zemřel.

Související článek najdete zde:Kvůli dluhu zemřel. Útoku lidé nečinně přihlíželi

Podle přerovské policejní mluvčí Michaely Sedláčkové policisté čtyřiašedesáti­letého agresora dopadli na Uherskohradišťsku a nyní je ve vazbě. Vyšetřovatelé mu sdělili obvinění z trestného činu ublížení na zdraví s následkem smrti, za což mu hrozí odnětí svobody až na osm let.

Věc má ale háček – útočník své jednání i nadále tvrdošíjně popírá. „Hledáme v této souvislosti očité svědky události, aby nám pomohli upřesnit okolnosti případu,“ žádá veřejnost o spolupráci mluvčí Sedláčková.

Policie hledá svědky útoku

Agresivní útok, kterého si mohli lidé všimnout, se totiž odehrál v pátek 1. srpna v době od 11 30 do 12 hodin na předzahrádce Koner baru na frekventované Palackého ulici.

„Hned naproti je autobusová zastávka, jsou zde prodejny, restaurace a herna. Denně navíc kolem projíždí spousta aut,“ doplnila Sedláčková.

Pachatel byl podle jejích slov v době útoku oblečený do cyklistického oděvu a měl s sebou jízdní kolo. Na hlavě měl pravděpodobně přilbu modré barvy. „V případě jakýchkoliv informací se mohou svědci obrátit buď na tísňovou linku 158 nebo na telefon 602/161 750,“ doplnila mluvčí.

VÝPOVĚĎ OBVINĚNÉHO MUŽE SI PŘEČTETE VE ČTVRTEK 11. ZÁŘÍ VHRANICKÉM DENÍKU