Partnerské neshody řeší policisté téměř každý den. Málokdy však narazí na takový scénář jako v případě, který se odehrál v jedné obci na Hranicku.

„Dvaačtyřicetiletý muž po předchozím slovním napadení úmyslně srazil na pozemní komunikaci přední částí motorového vozidla značky Opel stejně starou manželku,“ popisuje začátek manželské šarvátky policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Tím však „výměna názorů“, která začala v pátek kolem desáté hodiny večer, neskončila.

Po fyzickém napadení jí vyhrožoval zabitím, pokud celou věc prozradí

Muž, zřejmě smyslů zbavený, udeřil ženu pěstí do obličeje a proti její vůli ji násilím vtáhl do vozu. „Násilník ji odvezl k místnímu pohostinství a tam jí začal slovně vyhrožovat zabitím, pokud bude s někým mluvit o jejich incidentu,“ pokračovala ve vyprávění policejní mluvčí.

Jak dále uvedla, žena utrpěla po útoku manžela zranění s předpokládanou dobou léčení dva až tři týdny. Poškozená dala souhlas s trestním stíháním svého muže.

Zda byl útočník pod vlivem alkoholu, se bude teprve zjišťovat. „Žena totiž oznámila celý případ s několikadenním zpožděním. Na místě incidentu policisté bezprostředně nebyli, proto budou provádět šetření v místní restauraci a vyslýchat svědky, kteří by k této události mohli podat další informace důležité pro samotné vyšetřování,“ vysvětlila policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Muži, který je podezřelý z trestných činů omezování osobní svobody, ublížení na zdraví a násilí proti skupině obyvatel a jednotlivci, hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi nebo peněžitý trest.

„Je to kuriózní případ. Policisté sice zasahují velmi často kvůli neshodám v soužití, ale že by muž napadl vlastní ženu autem, to si nevzpomínám,“ uzavřela Michaela Sedláčková.