Muž se však takto hrubě nechoval poprvé. Policisté případ klasifikovali jako domácí násilí a vykázali jej z domu.

Od začátku roku už muselo na Přerovsku kvůli týrání blízkých osob opustit své bydliště celkem deset agresorů.

„Třiačtyřicetiletý muž v úterý ráno v místě trvalého bydliště hrubými výrazy napadal svou osmašedesátiletou matku a třiasedmdesátiletého otce. Agresivní syn byl podroben dechové zkoušce, která vykázala hodnotu 3,11 promile alkoholu,“ informovala mluvčí přerovské policie Michaela Sedláčková.

Agresivní muž podstoupil lékařské vyšetření a poté byl převezen do protialkoholní záchytné stanice. Podle policistů své rodiče v uvedený den fyzicky nenapadl.

Policisté však zjistili, že syn se ke svým rodičů choval hrubě už vícekrát. „Policisté z informačních systémů zjistili, že se takového jednání dopouští dlouhodobě. Případ proto vyhodnotili jako domácí násilí,“ doplnila Sedláčková.

Policisté muže vykázali na deset dnů z rodinného domu a z jeho bezprostřední blízkosti. „Věc je šetřena jako přestupek proti občanskému soužití,“ upřesnila Sedláčková.

Podle jejích slov se jedná už o desátý případ domácího násilí, kdy byli agresoři vykázáni ze svého bydliště. Většinou šlo o agresivní chování muže vůči ženě, výjimkou ale není ani týrání starších rodičů vlastními dětmi.

K podobnému případu došlo letos v březnu na Přerovsku. Osmačtyřicetiletý muž nejméně šest let ubližoval vlastním třiasedmdesátiletým rodičům. Případ vyvrcholil v den, kdy jim vyhrožoval dokonce zabitím. Násilníka policie vykázala ze společné domácnosti.

Právo vykázat agresora z bytu na deset dní využívá policie od roku 2007. Pokud je násilník nerespektuje a odmítne byt opustit nebo se pokusí o předčasný návrat, může mít záhy na krku trestní stíhání pro maření výkonu úředního rozhodnutí.