Případ se stal ve středu kolem sedmé hodiny večer v Přerově. Protože se nejednalo o první útok a poškozená se obávala o svůj život, dala souhlas ke stíhání svého druha.

„Policisté na místě zjistili, že muž jednal pod vlivem alkoholu. Byl proto umístěn do protialkoholní záchytné stanice k vystřízlivění,“ uvedla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Podle jejích slov se násilník dopouštěl fyzického a psychického násilí opakovaně. „Policie evidovala v minulosti několik dalších případů, kdy došlo k napadení poškozené ženy. Jednotlivé činy se přitom řešily buď jako přestupek nebo trestný čin,“ poznamenala dále mluvčí.

Právě s ohledem na předchozí útoky a z obavy, že by mohlo dojít k dalšímu vystupňování agrese, byl muž na deset dní vykázán ze společné domácnosti.

Proti agresorovi bylo zahájeno stíhání a za trestný čin násilí proti skupině obyvatel a jednotlivci mu hrozí odnětí svobody až na jeden rok, nebo peněžitý trest.

Podle statistik přiznává násilí v partnerském vztahu každý šestý občan a problémem tedy trpí minimálně 16 procent populace ve věku od 15 let.

Psychologové tvrdí, že charakteristickým rysem domácího násilí je jeho dlouhodobost a převažující fyzické násilí, provázené psychickým týráním.

Nový způsob postihu agresorů přineslo přijetí zákona, v němž je zakotven institut vykázání ze společného obydlí po dobu desíti dnů.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika