Případ se odehrál v Přerově a podle policistů předcházela verbálním útokům série dalších trestných činů, kterých se mladý muž pravidelně dopouštěl už od léta. Poškozená žena proto dala souhlas k trestnímu stíhání vnuka.

Na vnuka s pistolí

Mladík se několikrát vloupal do rodinného domu své babičky a ukradl odtud peníze a další hodnotné věci. V červnu například s pomocí štípacích kleští přestřihl drát zajišťující ventilačku okna a vnikl do koupelny a dál do celého domu.

„Ukradl zde šperky, peníze a další cenné věci,“ popsala přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková. Podle jejích slov použila poškozená žena počátkem srpna proti svému vnukovi plynovou pistoli.

„Mladík se dostal po vypáčení dveří do sklepa rodinného domu a odešel až poté, co na něj žena vystřelila z plynové pistole,“ dodala Sedláčková.

Vzal, na co přišel

Ani to ale nebyl poslední případ, kdy byli na místo přivoláni policisté. Mladý muž vnikl jen o několik dní později přes sklep do domu, kde ukradl potraviny, autonavigaci a koberec.

V polovině srpna se muž do domu dostal znovu, tentokrát s použitím žebříku. Jeho babičce se ho sice podařilo zamknout v koupelně, mladík si ale otevřel okno a dostal se ven.

V dalších případech ukradl v domě kromě peněz také platební karty, propíchal pláště jízdních kol a vzal potraviny a šperky. Vleklé konflikty vyvrcholily tento týden v pondělí večer.

„Mladík vyhrožoval své babičce zabitím a hrozil, že jí otráví psa a králíky. Navíc řekl, že podpálí rodinný dům. Žena dala z obavy o svůj život a majetek souhlas se stíháním svého vnuka. Ke škodě na majetku ani na zdraví nedošlo,“ uzavřela Michaela Sedláčková.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika