Havárie se stala před osmou hodinou ráno. „Jedenašedesátiletý řidič favoritu, který jel ve směru od Rožnova pod Radhoštěm k Valašskému Meziříčí, vyjel z dosud nezjistěných příčin do protisměru, kde zrovna přijížděl kamion značky Scania, který vezl dvaadvacet tun železa,“ přiblížila tragédii mluvčívsetínské policie Lenka Javorková.

Po střetu skončilo auto v příkopu v blízkosti železniční tratě. Kamion zůstal po nehodě částečně v kolejišti a zčásti na vozovce. „Řidič osobního auta z Hranic na Moravě utrpěl vážná poranění hrudníku a otevřenou zlomeninu nohy. Zdravotníci ho převezli do nemocnice ve Valašském Meziříčí, kde za pár hodin zemřel,“uvedl mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

„Abychom předešli dalším nehodám, nechal operační důstojník železniční trať uzavřít,“řekl Mitáček. Silnice na hlavním tahu z Valašského Meziříčí směrem na Slovensko byla stejně jako železniční trať neprůjezdná téměř doúterního poledne.Tato srážka je za posledních osm dnů třetí vážnou dopravní nehodou, při nichž na silnici spojující Česko a Slovensko vyhasly v posledníd obě lidské životy.

„Je to pokračování hrůzné série, kdy na této silnicizaposlednítýdenzemřeli čtyři lidé a několik dalších utrpělo vážná zranění,“ upozornil mluvčí hasičů. Před týdnem zahynuli u Horní Bečvy dva Slováci, třetí podlehl zraněním v ostravské nemocnici. Na následky poranění při další z nehod během týdne, která se stala u Dolní Bečvy, zemřela také těhotná žena.