Život dalšího vyhasl ve středu 3.říjnavečer na silnici mezi obcemi Osek a Prosenice. Řidič vozidla Citroën přehlédl 54letého chodce, který vedl uprostřed vozovky neosvětlené jízdní kolo. Cyklista srážku s projíždějícím autem nepřežil. „Jeho zranění byla neslučitelná se životem,“ konstatovala přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Podle zástupce vedoucího dopravního inspektorátu v Přerově Pavla Chlápka se staly jen v měsíci září tři nehody se smrtelnými zraněními. Při jedné z nich zemřel cyklista, který jel na kole od obce Jindřichov na Střítež a po pádu z kola skončil v potoce, kde se utopil.

K další havárii došlo mezi Lipníkem a Jezernicí. Řidič automobilu přehlédl chodce a ten po střetu s vozem zahynul. Obětí poslední nehody byl mladý muž, který nezvládl řízení svého motocyklu Honda zabil se na rovném úseku silnice v Přerově. „Zatímco v loňském roce došlo v měsíci září na silnicích regionu ke 128 haváriím, letos už jich je 160,“ řekl zástupce vedoucího Dopravního inspektorátu.

Podle jeho slov nezemřel vloni v září na okrese žádný člověk, letos už jsou ale tři mrtví. Také těžkých zranění přibylo. „Jejich počet se zvýšil na čtrnáct, v roce 2006 jich přitom bylo 12. Jen lehkých zranění je o něco méně než vloni,“ poznamenal. Jedinou pozitivní zprávou je, že lidé usedají za volant pod vlivem alkoholu méně než vloni.

„Po zavedení bodového systému se chování řidičů zklidnilo, teď už je ale situace stejná, ne–li mnohem horší,“ dodala přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková. Od začátku letošního roku totiž vzrostl počet nehod se smrtelnými následky o sto procent. „Zatímco vloni jich bylo devět, letos je jich už devatenáct,“ doplnila Sedláčková.

Řidiči nejčastěji havarují kvůli nesprávnému způsobu jízdy – ten byl v září důvodem nehody v celkem 109 případech. Nedání přednosti v jízdě zavinilo srážku u třiceti sedmi nehod.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Muž z Hranic zemřel po srážce s kamionem

Důchodce zavinil vážnou nehodu

U Slavíče havarovalo pět aut, nehody se staly ve stejnou dobu

Motorkář se zabil při hazardní jízdě

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika