První havárie se odehrála ve čtvrtek kolem poledne v blízkosti prodejny Barum. Osmiletý chlapec nečekaně vyběhl z hloučku chodců do vozovky a střetl se zde s projíždějícím nákladním autem.

„Narazil do rezervního kola vozu Liaz, které bylo ve střední části nákladového prostoru pod korbou,“ upřesnila přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Auto řídil padesátiletý řidič z Karvinska, který jel ve směru od Horní Moštěnice na Přerov. „Řidič se snažil prudce brzdit, strhl řízení vlevo, ale srážce už zabránit nemohl,“ dodala mluvčí.

Hoch zůstal po nárazu ležet na vozovce s těžce zhmožděným kotníkem, ze zranění se bude léčit tři až čtyři týdny. Dechová zkouška prokázala, že muž před jízdou alkohol nepil.

Jen o hodinu a půl později se ve stejné ulici stala další havárie. Podle policie byl tentokráte viníkem jednapadesátiletý řidič nákladního vozidla Citroen.

„Muž jel ve směru z centra Přerova na Horní Moštěnici. Protože se však plně nevěnoval řízení, nestačil včas zareagovat na jedenáctiletou dívku, která přecházela vozovku v místě autobusové zastávky,“ řekla mluvčí.

Dívka při střetu s autem utrpěla těžké zranění a podle lékařů se bude léčit tři měsíce. Řidič je nyní podezřelý z trestného činu ublížení na zdraví. Přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková uvedla, že letos řidiči na silnicích Přerovska srazili osmnáct dětí.

„Ve třech případech nehodu zavinily právě děti. Žádné z nich naštěstí po střetu nezemřelo. Pouze čtyři byly zraněny těžce a čtrnáct lehce,“ doplnila mluvčí.

V loňském roce museli lékaři při nehodách s dětmi zasahovat desetkrát, tři zranění byla těžká a pět bylo lehkých. Jeden případ skončil smrtí.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika