"Trestní stíhání bylo zahájeno pro čtyři trestné činy a to výtržnictví, ublížení na zdraví ve stádiu pokusu, neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací a porušení tajemství listin a jiných dokumentů uschovávaných v soukromí. Tohoto jednání se obviněný dopustil i přesto, že byl v minulosti pravomocně odsouzen k podmíněnému trestu odnětí svobody," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Za neopětované city schytala facky a kopance

Již v květnu letošního roku o čtyři roky mladší ženu fyzicky napadl na ulici Struhlovsko. "Nejprve ji shodil na zem, kde ji třikrát kopl do hlavy. Další obdobný útok se stal i v červnu, kdy po slovní rozepři obviněný opět fyzicky na poškozenou zaútočil. Tentokrát ženu zfackoval a kopl ji do hlavy," poskytla podrobnosti Zajícová. Napadená naštěstí utrpěla pouze drobné oděrky, které ji neomezily v běžném způsobu života a lékařské vyšetření proto nevyhledala.

Naboural se jí do profilu

V srpnu se muži podařilo nezjištěným způsobem získat přihlašovací údaje k profilu poškozené, které má na sociálních sítích a jejím jménem a bez jejího vědomí odeslal několik zpráv na druhý profil poškozené, který měla na síti zřízený.

Ilustrační foto
Žena středního věku se zamilovala do prince z Dubaje. Láska ji stála miliony

"Navíc si neoprávněně opatřil dvě její intimní fotografie, které měla na svém profilu uložené a poslal je bez jejího souhlasu svému známému. Obviněnému za výše popsané jednání hrozí až tříletý trest odnětí svobody," uzavřela policejní mluvčí.