Poškozený se kvůli tomu obrátil na tísňovou linku policie 158. „Oznamovatel vyjížděl autem, a protože potřeboval zavřít bránu, musel z něj vystoupit. Mladík, který šel kolem, do něj nejprve lehce strčil ramenem. Když se proti tomu poškozený ohradil, začal ho cíleně urážet a vulgárně mu nadával kvůli jeho předchozímu zaměstnání,“ popsala přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Agresor svůj emotivní výstup stále stupňoval, a protože byl opilý, zavrávoral a vypadl mu z kapsy nůž. Poškozený mu ho přikopl a řekl mu, aby si jej vzal a zmizel.

„Mladík na to ale nereagoval a místo toho nůž zvedl ze země a začal s ním proti bývalému strážníkovi mávat. Vyhrožoval fyzickou újmou nejen jemu, ale i jeho rodině,“ vylíčila dále mluvčí.Svou agresivitu pachatel nakonec nasměroval proti autu a zabodl nůž do kapoty. Přitom se ale zranil na prstu a majiteli vozu způsobil škodu 15 tisíc korun. Z místa se pak rychle odporoučel.

Asi za půl hodiny muže dopadli policisté a spadla klec.Při vyšetřování vyšlo najevo, že osudný den popíjel se svým kamarádem - ukradl totiž půllitrovou láhev alkoholu v supermarketu ve Zborovské ulici. Kromě toho oba požili také marihuanu, kterou pachatel kamarádovi daroval bez nároku na finanční odměnu.

„Drogu od něj přitom nedostal poprvé - od začátku roku to bylo minimálně v deseti případech. Po takto úmorném dni kamarád z mokré čtvrti někde usnul a podezřelý se střetl s bývalým strážníkem. Po noci strávené v cele mu bylo ve zkráceném přípravném řízení sděleno podezření z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy,“ řekla. Vyšetřovatelé muže stíhají i pro podezření z násilí proti úřední osobě.