„Jeho teritoriem páchání trestné činnosti bylo město Lipník nad Bečvou a přilehlé okolí. V dubnu vnikl do dvou sklepů na ulici Zahradní. V jednom ukradl dámské značkové oblečení včetně triček, pásků, kalhot, obuvi a dalších oděvních svršků. Nalezl zde i zlatý prsten s kamínky," uvedla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Ve druhém sklepě si pak přivlastnil sadu nádobí a dvě broušené vázy. Během května pak kradl také na ulici Hrnčířská v rodinném domě. Poté, co si neoprávněně přivlastnil peněženku s doklady, mobilní telefon, zlatý náramek a hodinky, vešel do obývacího pokoje. Tam ale vzbudil pětatřicetiletou ženu, která začala křičet, a zloděj z domu utekl.

Vybílil i penzion

Na konci května se rozhodl „úřadovat" i v místním penzionu. Na recepci vypáčil šuplík s klíči od pokojů a v jednom z nich ukradl batoh s osobními doklady a platebními kartami, dále snubní prsten, telefon, finanční hotovost, notebook a dva klíče od vozidel. Z platební karty okamžitě vybral deset tisíc korun.

Majitele hotelu zahnal na útěk

Od 3. května do 3. června se také třikrát zdržoval na dvoře jednoho z hotelů. Ve všech případech jej majitel hotelu z objektu vykázal.

„Na to mladý recidivista vždy reagoval opakovanými výhružkami zabitím a likvidací. V průběhu výhružek intenzivně gestikuloval, jeho agresivita se zvyšovala a chtěl poškozeného fyzicky napadnout. Při posledním útoku se před ním musel majitel schovat do hotelové kuchyně, protože se obával o své zdraví a život," konkretizovala případ mluvčí Zajícová.

Kvůli další krádeži si stejný pachatel vyrazil také ke kabinkám veřejného WC na místním hřbitově, kde poškodil na dveřích umístěné mincovníky. Tato akce mu ale úspěch nepřinesla a žádnou hotovost si s sebou neodnesl.

Za oběť mu padly i tři chaty

„Začátkem června si našel cestu do chatové oblasti zvané Ořechy a samozřejmě se zaměřil na rekreační objekty. Navštívil celkem tři chaty, do kterých se dostal po vypáčení okna nebo dveří. V jedné odcizil motorovou pilu, ve druhé nic nenašel a ze třetí chaty si odnesl potraviny," uvedla mluvčí přerovské policie.

Matce sebral šperky i šaty

Nenapravitelný lupič se nezdráhal okrást ani vlastní matku. Té ukradl jí šperky, mobilní telefon a ošacení. Okradená žena ovšem využila svého práva a nedala souhlas s trestním stíháním svého syna. Celková škoda byla vyčíslena na 163 tisíc korun.

„Čtrnáctého června však byl mladík po předchozím souhlasu státního zástupce zadržen a bylo proti němu zahájeno trestní stíhání pro trestné činy krádež, porušování domovní svobody, poškození cizí věci, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a nebezpečné vyhrožování, za které mu hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi," dodala policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, zloděj byl umístěn do policejní cely a byl podán podnět k návrhu na jeho vzetí do vazby. (pm)