Z trestného činu pohlavního zneužití byl obviněn dvaašedesátiletý muž z Hranic. Jeho trestní stíhání probíhá na svobodě. „Bližší informace nebudeme vzhledem k počátečnímu stadiu vyšetřování zveřejňovat,“ odmítla Deníku sdělit jakékoliv další podrobnosti k případu tisková mluvčí Okresního ředitelství Policie ČR v Přerově Michaela Sedláčková.

Uvedla pouze, že smutná událost se stala hodinu po silvestrovské půlnoci. Policie zatím odmítá sdělit i to, jakým způsobem byl trestný čin odhalen.

„Mohu vám říci jen tolik, že pachateli hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až osm let,“ uvedla Sedláčková. Obě děvčátka byla podrobena lékařské prohlídce, při níž bylo zjištěno, že po tělesné stránce jsou v pořádku.

Horší však mohou být následky psychického rázu. „Obecně platí, že čím je oběť mladší, čím déle zneužívání trvá a čím užší je kontakt mezi obětí a pachatelem, tím jsou následky horší,“ uvedl klinický psycholog a psychoterapeut Zdeněk Kolařík.

V Hranicích i Přerově se naštěstí kriminalisté pohlavním zneužíváním nezletilých zabývají spíše výjimečně. „Mohu potvrdit, že se na Přerovsku opravdu jedná o velmi výjimečný případ,“ potvrdila Sedláčková.

Katěřina Kapková