Žena měla řezné rány na hlavě a ztratila mnoho krve. Policie sdělila, že přijala v úterý 16. ledna před 19. hodinou oznámení od čtyřicetiletého muže, který postrádal svou bývalou přítelkyní a měl o ní vážné obavy.

„Policejní hlídka vyrazila prověřit místo jejího bydliště v Olomouci – Povel. Po vstupu do bytu našla osmatřicetiletou ženu bez známek života,“ uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman.

Okolnosti na místě podle policie poukazovaly na podezřelé úmrtí zaviněné cizí osobou. Hlídka proto místo činu zajistila a přivolala okresní i krajské kriminalisty. Ihned se rozjelo pátrání po neznámém pachateli.

„Případ si převzali kriminalisté odboru obecné kriminality krajského ředitelství. Ti na základě zajištěných stop a provedeného šetření do rána zadrželi podezřelou osobu mladší patnácti let, která se k činu doznala,“ sdělil Hejtman s tím, že vzhledem k věku podezřelého nelze sdělovat bližší informace.

Zdravotnická záchranná služba vyslala na místo činu koronera. „Policie si vyžádala koronera k ohledání těla zemřelé. Z naší strany žádné záchranné práce neprobíhaly,“ uvedla mluvčí Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje Lucie Mikisková.

Žena utrpěla řezná poranění v oblasti hlavy. „Byla tam velká krevní ztráta,“ sdělila.

Vzhledem k věku podezřelého podle policie nelze sdělovat bližší informace. Ani k příbuzenskému vztahu útočícího hocha k oběti. „Ne, nelze k tomu více sdělit,“ reagoval mluvčí na další dotazy k otřesnému případu, který je první letošní dokonanou vraždou v Olomouckém kraji. Server novinky.cz tvrdí, že jsou útočící školák a oběť členy jedné rodiny.

Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vražda, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody na dvanáct až dvacet let.