Kromě toho, že se po ní dožadoval sexuálního styku, poškozenou ještě oloupil. Na trest nyní čeká v olomoucké vazební věznici.

Mladá žena šla ulicí Nová a asi v polovině kopce míjela neznámého muže, který pravděpodobně vykonával potřebu. Když šla kolem něj, začal na ni mluvit.

Sundala si proto sluchátka z uší, aby slyšela, co říká. Chtěl cigaretu, a tak mu řekla, že u sebe žádné nemá.

„Vtom ji násilník nečekaně chytl za ruku a začal ženu přitahovat k sobě. Poškozená se nejprve bránila, ale muž ji povalil na zem a zalehl svým tělem. Začal se ženě sápat po krku a dožadoval se pohlavního styku. Několikrát opakoval, že pokud mu nebude po vůli, tak ji zabije,“ vylíčil přerovský kriminalista Jaroslav Šulák.

Lidé místo biologicky rozložitelného odpadu jako je tráva, listí nebo větve házeli do kontejnerů pneumatiky, stavební suť, nábytek a jiné odpady.
Boj s bordeláři v Hranicích pokračuje. Teď se zkouší uzamykatelné kontejnery

Škrtil ji a prohrabal jí kabelku

Po chvilce se útočník zaměřil na kabelku poškozené, kterou měla pod sebou.

„Žena se aktivně bránila, ale agresor ji přesto začal jednou rukou škrtit a řvát na ni. Jen na okamžik zaváhal, a to ve chvíli, kdy se mu podařilo dostat do kabelky a začal se v ní přehrabovat,“ popsal dále.

V tu chvíli vycítila napadená šanci dostat se z jeho sevření, odstrčila ho a rozběhla se směrem k projíždějícímu vozidlu, které se jí podařilo zastavit.

„Řidiče, který jel v autě, požádala o pomoc. Pachatel pak utekl z místa směrem k blízké zahrádkářské kolonii,“ řekl kriminalista.

Poškozená byla převezena na ošetření do místní nemocnice.

„Kromě psychické a fyzické újmy přišla o peněženku s hotovostí, stravenkami, osobními doklady, platební kartou a také o mobilní telefon. Celková škoda na majetku je 6 400 korun,“ upřesnil.

Infocentrum o Hranické propasti
Informační centrum o Propasti bude mít otevřeno i v říjnu

Dopadli jej druhý den

Policisté pachatele tohoto závažného násilného trestného činu dopadli následujícího dne ve večerních hodinách.

„Jednašedesátiletému muži, který má přechodné bydliště v Moravskoslezském kraji, bylo sděleno obvinění z loupeže, znásilnění ve stadiu pokusu a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku,“ konstatoval. Hrozí mu až desetiletý pobyt za mřížemi.

Vyšetřovatelé podali státnímu zástupci návrh na vzetí do vazby, který soudce akceptoval. „Eskorta převezla obviněného do olomoucké vazební věznice, kde pravděpodobně zůstane až do vynesení rozsudku,“ uzavřel.