„Opilý agresor popadl ženu zezadu kolem krku a začal ji škrtit. Chtěl ji schodit ze schodů, a tak ji strkal směrem ke schodišti,“ popsala rodinné drama přerovská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Matku však duchapřítomně bránila její čtyřiatřicetiletá dcera, která ženu popadla kolem pasu a otci pohrozila, že na místo zavolá policii.

Když se muži nepodařilo útok dovést až do konce, začal z domu vynášet různé věci – obrazy, brusle a lyže. Ty potom rozházel před domem.

„Na místo dorazila policejní hlídka, a ta násilníka převezla do nemocnice k vyšetření. Lékaři mu naměřili 1,46 promile alkoholu v dechu a nařídili jeho převoz na záchytku v Olomouci,“ doplnila.

Policisté zjistili, že se muž letos už jednou obdobného jednání vůči své rodině dopustil a vyhrožoval jí usmrcením. Ke zranění osob ale v minulosti naštěstí nedošlo.

„Policisté tento případ šetří jako domácí násilí a pachatele na deset dní vykázali ze společného obydlí i přilehlých prostor,“ uvedla mluvčí. Za pokus o ublížení na zdraví a nebezpečné vyhrožování mu hrozí odnětí svobody až na tři roky.