Dva podobné případy, kdy hned dvě ženy musely čelit agresivnímu chování svých partnerů, se staly o víkendu v Přerově a v obci na Hranicku.

„V sobotu kolem třetí hodiny ráno napadl čtyřiapadesátiletý muž na ubytovně v Přerově svoji sedmačtyřicetiletou družku,“ uvedla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Muž nejdříve ženu vulgárně urážel a pak ji uhodil do obličeje. Přivolaná policejní hlídka vyzvala výtržníka, aby je následoval na policejní služebnu.

„Podezřelý však odmítl spolupracovat a aktivně se bránil, proto musely být použity donucovací prostředky,“ dodala.

Muž byl nakonec na doporučení lékaře převezen do protialkoholní záchytné stanice v Olomouci.

Další poškozenou se v pondělí v jednu hodinu ráno stala dvaačtyřicetiletá žena z obce na Hranicku. Její manžel přišel domů v silně podnapilém stavu, policisté mu naměřili téměř jeden a půl promile.

„Ženu častoval vulgárními výrazy a ničil zařízení bytu. Výtržníkovi nevadila ani přítomnost dětí, které byly svědky jeho chování,“ popsala incident Zajícová.

I tento muž skončil na záchytce v Olomouci. Oba případy teď policisté řeší jako přestupek proti občanskému soužití.

Skončil v poutech a na záchytce

Alkohol se o víkendu podepsal také na jednání dvacetiletého mladíka z Hranic.

„V sobotu v nočních hodinách museli policisté zasahovat v Hranicích v jednom z místních domů, kde docházelo k rušení nočního klidu,“ sdělila policejní mluvčí.

Když hlídka z domu odcházela, opilý mladík začal policisty vulgárně urážet a pokřikoval na ně, že s rušením nočního klidu nehodlá přestat.

Hlídka proto mladého výtržníka upozornila, že se tím dopouští dalšího přestupku.

„Na výzvu však nereagoval a pokračoval dál v nadávkách. Policisté ho upozornili, že použijí donucovací prostředky. Ani to se však nesetkalo s kladnou odezvou,“ dodala Zajícová.

Aby mladíka uklidnili, použili policisté pouta a převezli ho na služebnu. Ani tady však nepřestal dělat problémy.

„Při vystupování z policejního auta kladl aktivní odpor a snažil se hlídce vysmeknout a neustávalo ani jeho slovní napadání. Při tomto všem navíc pouty poškodil lak na kapotě auta sedmnácticenti­metrovou rýhou,“ řekla.

Provedená dechová zkouška ukázala 1,7 promile alkoholu a na základě rozhodnutí lékaře byl i tento agresor převezen na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

„Nyní je podezřelý z přestupků na úseku ochrany před alkoholismem a jinými toxikomaniemi, přestupku proti veřejnému pořádku, občanskému soužití a proti majetku,“ uzavřela mluvčí.