První nehodu zavinil devětatřicetiletý řidič v pátek kolem půl druhé v Lipnické ulici v Týně nad Bečvou.

„Při projíždění levotočivé zatáčky v Týně nad Bečvou nezvládl řízení vozidla, přejel do protisměru a levým předním rohem auta narazil do zděného oplocení jednoho z rodinných domů a také do kovového sloupu s dopravní značkou,“ popsala přerovská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku, při které mu naměřili tři promile alkoholu v krvi, na místě mu odebrali řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Řidič způsobil celkovou škodu za necelých padesát tisíc korun.

„Muž je podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu nyní hrozí až tříletý pobyt za mřížemi, peněžitý trest nebo zákaz činnosti,“ uvedla Urbánková.

Druhá dopravní nehoda se stala o den později po jedenácté hodině večer. V Čekyni nezvládl projet zatáčkou devatenáctiletý řidič, který sjel z cesty a narazil pravou přední částí auta do betonové zídky u jednoho z rodinných domů.

Při dechové zkoušce mladík nadýchal asi dvě promile. I jemu policisté zabavili řidičák a zakázali další jízdu. Celková škoda se v tomto případě odhaduje na dvacet tisíc korun. Muž je podezřelý ze stejného přečinu jako viník, který boural v Týně, a hrozí mu i stejný trest. (han)